Technologie

Ofsetový tisk

Je nejrozšířenější a nejpoužívanější tiskovou technikou na světě.  Tímto způsobem je vytištěna naprostá většina knih, novin, časopisů a letáků, se kterými se setkáváme v každodenním životě. Ofsetová technologie se používá v nezměněné podobě více než sto let, je založena na principu postupného nanášení tekutých barev. Ofset patří do kategorie tisku z plochy, neboť jeho tisknoucí a netisknoucí místa na rozdíl od ostatních principů tisku jsou v jedné výškové úrovni. Zároveň klasický ofset zachovává základní princip kamenotisku a to je vzájemná odpudivost mastných tiskových barev (TB) a vody. Tisk je nepřímý, protože z tiskové formy (TF) se nejprve tiskne na pryží potažený válec a z něho teprve na papír. Barva se tedy přenáší dvakrát a předloha na tiskové formě není stranově převrácená. Zároveň umožňuje tisknout jemné detaily a i na méně kvalitní papír na rozdíl od knihtisku. Pojmenování ofsetu vzniklo z anglického pojmu „off-set“, neboli v překladu tisk přenosný, nepřímý, anebo také z pojmu „set-off“, což znamená obtah.

Digitální tisk

Digitální tisk je technologie, při které jsou data z počítače přenášena rovnou na potiskovaný materiál. Při digitálním potisku nevzniká žádná další operace či meziprodukt. V počítači jsou uložené informace o tisku a ty se tisknou rovnou na výsledný produkt.
Digitální potisk je méně náročný na předtiskovou přípravu než tisk ofsetový a je tedy vhodný i pro menší zakázky.

VAZBA, laminace, Lakování....

Vazba

Svážeme knihy typem vazby, který si vyberete. Poradíme si s vazbou typu V2, V4, V8
Laminace

Povrchová úprava tiskovin, při které dochází k pokrytí povrchu produktu polypropylenovou či polyesterovou fólií. Tiskovina opatřená laminem lépe odolává vlhkosti a má i vysokou mechanickou rezistenci. Lamino můžeme použít matné, lesklé, sametové či nepoškrabatelné. 

Lakování

Tiskový lak neboli ofsetový lak je základní ochrana tiskoviny před rozmazáním a špiněním. Disperzní lak vytváří po nanesení na tiskovinu pevný film, který chrání tiskovinu před znehodnocením. Má vyšší efekt než lak ofsetový, ale vzhledem k tomu, že i tenká vrstva kopíruje drobné nerovnosti potištěného archu papíru, není lesklý efekt příliš výrazný. K lakování se využívá poslední barvová věž tiskového stroje.